Wydarzenia / Bieżące

2017-04-10

Kulturoznawstwo specjalność menadżer kultur mniejszościowych

 

Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim ma zaszczyt zaprosić uczniów klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami, rodzicami na dzień otwarty organizowany w dniu 25 kwietnia 2017 r.  do Auli Błękitnej, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole, plac Kopernika 11.  Podczas spotkania Katedra zaprezentuje ofertę studiów: nowy kierunku (Zarządzanie w instytucjach kultury) i nowe specjalności (Menadżer kultur mniejszościowych, Fashion kultura i promocja, Kultura audiowizualna z performatyką). Po krótkiej prezentacji oferty uczniowie wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Dobrani w grupy 8-10-osobowe, zostaną przeszkoleni z budowania projektów, organizowania eventów. Następnie ich zadaniem będzie przygotowanie wydarzenia kulturalnego związanego z modą, mniejszością narodową, filmem/teatrem lub dowolnym, wybranym przez siebie związanym z działalnością instytucji kultury (np. organizacja festiwalu, koncertu, wystawy itp.). Prace nad projektami będą trwały ok. 2-2,5 godziny. Nad grupami będą czuwali eksperci gotowi nieść pomoc i udzielać wskazówek na każdym etapie działań, rozwiewać wątpliwości i udzielać wskazówek. Po zakończeniu prac projektowych uczniowie będą prezentować wyniki przed jury, które wyłoni zwycięzców.

Celem spotkania jest zainteresowanie uczniów szeroko rozumianą kulturą, wydarzeniami kulturowymi, zainspirowanie ich do udziału w kulturze i tworzenia jej.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji o planowanym wydarzeniu zainteresowanym uczniom. Uprzejmie prosimy o wypełnienie tabeli uczestnictwa i przesłanie jej na adres: kulturon2017@gmail.com do 19. kwietnia br. Uczniowie mogą też zgłaszać się indywidualnie, również na wskazany adres.

Stworzenie na kierunku kulturoznawstwo specjalności: Menadżer kultur mniejszościowych jest szansą na wykształcenie studentów zarówno będących członkami mniejszości jak i osób, zainteresowanych problematyką mniejszości. Absolwenci tej specjalności posiadając odpowiednią wiedzę na temat mniejszości narodowych i etnicznych, wielokulturowości, będą przygotowani do pracy w organizacjach, instytucjach kulturalnych, mediach czy samorządach. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej.

Informacja pochodzi ze strony:  

http://skgd.pl/2017/04/08/poznaj-i-rozpocznij-studnia-na-kierunku-kulturoznawstwo-specjalnosc-menadzer-kultur-mniejszosciowych/